Altıncı Hastalık Nedir, Nasıl Önlem Alınır

Altıncı Hastalık Nedir, Nasıl Önlem Alınır
22 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 561 kez okundu.
Reklam

Altıncı Hastalık ( Roseola İnfantum ) Bebeklerde Görülen Virüs Tanımlı Bir Hastalık Olup Yüksek Ateşle Meydana Gelmektedir.

 

Anne babaların altıncı hastalık adıyla tanıdığı Roseola, herpes ailesinden bir virüsün yol açtığı döküntülü bir hastalıktır.

Ateş nedeniyle hastaneye götürülen bebeklerde sık görülen bir enfeksiyondur. En sık 6-18 aylar arasında, bazen diş çıkarma ile birlikte görülür.

Önce, bebekte 40 dereceye varabilen bir ateş görülür ( Diş çıkarma tek başına asla bu kadar yüksek ateş yapmaz ) . Ateşin bu kadar yüksek olması, anne babayı endişelendirir. Bu endişe oldukça haklıdır, çünkü ateşe hassas bebeklerde ateşli havaleler görülebilir. Ateş düşürücü alınca, bebeğin biraz daha keyifli olduğu görülür. Bu yüksek ateşli dönem, 3-4 gün sürebilir. Bu sırada bebekte yapılan muayenede, tanı koydurucu belirgin bir bulgu saptanmaz.

Ateşli dönemin ardından, aniden ateş kaybolur ve özellikle gövde, boyun ve kollarda soluk kırmızı döküntü ortaya çıkar. İşte artık ateşin nedeni ve hastalığının adı belli olmuştur. Döküntü başladığında, bebekte başka bir hastalık belirtisi kalmamış, ateş düşmüştür. Bağışıklık sistemi normal olan çocuklarda, herhangi bir komplikasyona yol açmaz. Döküntü 1-2 günde kaybolur.

Altıncı Hakkındaki Videoları Takip Edebilirsiniz

Altıncı Hastalık Nedir

Altıncı Hastalıkta Ne Zaman Doktora Gidilmeli

 

Altıncı Hastalık Nasıl Bulaşır ?

Altıncı Hastalığın Belirtileri Nelerdir ?

Altıncı Hastalık Bebeklerde Nasıl Tedavi Yöntemi Uygulanır ?

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Eğlence