IRC Sohbet Odalarınız İçin Bad Nickleri Engelleme

IRC Sohbet Odalarınız İçin Bad Nickleri Engelleme
14 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 587 kez okundu.
Reklam

Sohbet odalarınızda bad nickleri yani ( kötü nickler ) engellemek için ya banlarsınız yada sunucudan tamamen uzaklaştırırsınız. Genel olarak irc sohbet sitelerinde hep böyledir. Bir arkadaşımın isteği üzere bunları siteden atmadan nasıl engelleriz diye sorması ile biraz araştırdım ve bir sonuca vardım. Sizede bu konuda faydalı olacağını düşündüğümden bilgileri paylaşmak istedim. Yaklaşık olarak 1 yıldır kullandığımız bir çözüm ve etkili oluyor. Gelelim yaptığım işlemlere bilenler için basit ve geliştirilebilir bir yöntemdir.

Öncelikle BURADAN dosyaları indirin klasör içinde olan badnickekle.txt dosyası ve badnickdegis.txt metin belgeseni script ana dizinine atın. Daha sonra ikisininde içini açarak kendinize göre düzenleyin örneğin benimsize verdiğim belgede şöyle yazıyor badnickeklemede yazan on *:text:*:#oper,#help: { kısımda bu komutları kullanabileceğiniz kanal adlarını yazın oper ve help kendinize göre düzenleyin ve bitirin bununla fazla işimiz yok. Diğer dosyaya geçiyoruz badnickdegis.txt dosyasında olan on $*:text:/!badnick(ekle|sil)\s(\S+)/ASi:#opers:{ yine komutu ekleyeceğiniz odayı ekleyin örnek opers kanalı siz kendinize göre değişin şimdi olarak alta bulunan değiştirme komutunu görürsünüz istediğiniz nicki almasını sağlayabilirsiniz. Eğer çok bilginiz varsa daha değişik nicklerde aldırabilirsiniz ben tek nick aldırıp rakamlara bölüyorum örneğin RuzgarFM diye ekledim her giren bad nick RuzgarFM513 gibi nickler alıp odalara giriyor. Bunları yaptıktan sonra mircinize gelip bunları çalıştırmalısınız

/load -rs badnickdegis.txt
/load -rs badnickekle.txt
diyip çalıştırın ve daha sonra hangi kanalı ayarladıysanız o kanalda şu komutları deneyin
!badnickekle badnick
!badnicksil badnick
işlem bu kadar yanlız socket bot uzerinde kurulmuştur kendinize yüklerseniz kendiniz komut veremezsiniz ama bir mirc botunuz varsa onda deneyebilirsiniz, böylelikle kanalına giren badnickler daha odalara girmeden değişir.

NoT: Bad nickleri eklerken başına ve sonuna * koyarsanız kelimeyi tamamlar örneğin CM gibi farklı nickler girmesin isterseniz *cm* yaparsanız nickinde cm olan hepsi değişebilir yada başka örnek cam kelimesi eğer *cam* yaparsanız nickinde cam kelimesi geçen herkes değişir.

Sorularınız olursa altan yazın size yardımcı olabilirim.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Eğlence