Temel Fıkraları

Hocası Temele din dersin de sordu ve: Bana de bakalım Temel efendi Adem ve Havva anamız ne zamana kadar cennette kalacak? Temel ise her gün olduğu gibi gayet sakin: Sonbahara kadar hocam... Hoca garip ve şaşkın bir şekilde: Ne alakası var Temel? Mantık bunu gerektirir hocam... Çünkü elmalar sonbaharda olgunlaşır.
Cemal ile Temel askerde nöbet tutarken, komutanları bir bakmış Cemalin elinde bir mektup, okuyor. Komutan: Ne yapıyorsunuz demiş? Temel: Sevgulumdan mektup geldi. Okuma yazma pilmem Cemal uşağım okuyor bana da. Komutan: Peki Cemalin kulaklarındaki pamuk nedir? Temel: Ha oo Mektupu tuymasın diye daa.
Temel Nato da havaci olarak askerligini yapiyormus. Ecnebi Komutan askerlere parasütle nasil atlanacagini ögretmis. - 'Uçaktan atlayinca birinci ipi çekeceksiniz. Parasüt açilmaz ise ikinci ipi çekeceksiniz. Yine açilmadi, o zaman Meryem Ana ya dua edeceksiniz.' Temel uçaktan atlar. Birinci ipi çeker parasüt açilmaz, ikinci ipi ...çeker yine açilmaz. O sırada yere yavas yavas süzülen komutaninin yanindan...

Sayfa başına git
Eğlence