Sayfanızı Mobil Sayfaya Yönlendirin

Sayfanızı Mobil Sayfaya Yönlendirin
16 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 520 kez okundu.
Reklam

Artık sitelerin bir çoğu mobil uyumlu siteler haline gelmektedir. Dünya genelinde mobil internetin çoğalması ve gelişmesi üzerine web sitelerinde dizaynları değişti ve mobil uyumluluk gösterimine uydu. Webmasterlarda web sayfalarını düzenleyerek bu çağa ayak uydurdu.

Şimdi size kullanıcılarınızın mobil olarak sayfanıza girip o sayfayı mobil uyumlu sayfaya yönleme kodunu göstereceğim, tabi bunu örneklerle sunup size daha kolay anlatımla anlatacağım. Öncelikle şunu bilmelisinizki sayfanız tamamen mobil uyumluysa bu koda ihtiyacınız yok. Konuda geçen sitenin mobil uyumlu olmayıp ama aynı sayfanın mobil uyumlu sayfası olmasıdır. Örnek olarak şöyle bir şey diyelim benim ruzgarfm.net/sohbet.php diye bir sohbet sayfam var ama mobil uyumlu değil. Bu sayfam sabit olduğundan ben mobil uyumlu olarakda bir sayfa açtım adınıda mobil-sohbet.php verdim. Şimdi benim burda istediğim google üzherinden kullanıcı benim sohbet.php sayfasını görüp girerse mobil uyumlu olmadığından sayfa düzensiz çıkacak. İşte ben burda kodla devreye girip sayfaya giren kullanıcının mobil olduğunu anlıyor ve onu mobil uyumlu sayfama yönlendiyorum. Bunun içinde kodu sohbet.php sayfamın içine tagının öncesinde yerleştiriyorum ve yönlenecek site adınıda yazarak kaydedip ftpye geri atıyorum. Böylelikle istediğim olmuş oluyorum.

Kod ;

 

<script type=”text/javascript”><!–
var a = navigator,b = “userAgent”,c = “indexOf”
if(-1!=a[b][c](“Mobile”) && -1!=a[b][c](“WebKit”) && -1==a[b][c](“iPad”) || -1!=a[b][c](“Opera Mini”) || -1!=a[b][c](“IEMobile”))
{window.location=”http://www.ruzgarfm.net/mobil-sohbet.php“;};
–></script>

Kırmızı ile yazılı olan kısmı kendinize göre değiştirin ve kaydedin işlem bu kadar.   Sorusu olanlar aşağıdan bana ulaşabilir..

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Eğlence